02 أُكْتُوبِر 2023
عربي Türkçe
اختيار اللغة:

بطاقة

من نحن
Ocak 2016 da faaliyete geçen Türk Arab World internet sitesi Arapça ve Türkçe dillerinde yayın hayatına devam etmektedir.
 
Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde öne çıkan konuların uzman bir akademik kadro ile derinlemesine analiz edileceği, bu önemli konularla ilgili alanında uzman kişilerle yapılan söyleşilere yer verileceği ve önem arz eden haber dosyalarının hazırlanacağı web sayfasının öncelikli amacı, Türkiye kamuoyunun ve dış politika çevrelerinin Ortadoğu ve Arap dünyasına daha fazla ilgi göstermesini teşvik etmek ve akademik çevreler ile dış politikamızdaki izleme, analiz etme ve karar alma mekanizmalarının istifade edebileceği, Türk ve Arap dünyası arasında köprü olabilecek bir içerik sunmaktır.
 
Çalışmaların kapsamı tarih, kültür, siyaset, sosyoloji, hukuk, jeostrateji, güvenlik, istihbarat, ekonomi, savunma, psikoloji ve coğrafya alanlarında disiplinler arası işbirliğini içermekte ve böylelikle Türk Arap Dünyasındaki okuyucuya çok boyutlu bir etkileşim yelpazesi sunmaktadır.
Dış politika süreçlerinin birbirleriyle ilişkisi ve ülkemizin yakın çevresindeki sıcak gelişmeler dikkate alındığında, Ortadoğu ve Arap alt sistemini etkileme potansiyeline sahip diğer olay ve süreçler de sayfamızın ilgi alanına girmektedir. Aynı zamanda Türk Arap World Ortadoğu ve Arap politikaları ve gündemi özelinde nitelikli araştırma ve analizlerin yayımlandığı uluslararası ilişkiler web sayfası unvanına da sahiptir.
 
TürkArabWorld
الأكثر قراءة
الكتاب